Tõeline maainimene ei lähe enne maale sõitmist Prismast läbi, ei osta endale 400 krooni eest kauneid oranže voolikuid ja nende üleminekuid ega veendu maale jõudes, et ühendused ei klapi ja vooliku võib endale sama hästi sinnasamusesse toppida. Tõeline maainimene kombineerib kümnest poolkatkisest voolikujupist, plastikaaditükkidest ja heinapallinöörist ühe sellise soolika, mis küll pritsib külje pealt ja katkeb iga viie minuti tagant, aga on valmistatud käepärastest vahenditest, mitte mingist aiaparadiisipoe-ilust.

Ja defineerigem “paar tomatitaime”. Vanaperemees lubas meile anda paar tomatitaime, mis tal üle on, ütles, et ta ei viska siis ära ja annab hoopis meile. Mõtlesime, et okeika, pistame triiphoonesse, sest mullu päranduseks saadud tomatisaak oli ikkagi hunnitu ning oleme seda vaikselt taga õhanud. Kuid eile laekus vanaperemees kahe kastitäie tomatitaimede ning kahe virtsapangega. Pani ise mulda ka ja väetas ära, mis on kohutavalt liigutav. Aga nüüd on mul, lobedast lõõgastumissuvest (triibulise kübaraga ja poolläbipaistva tuunikaga ringiheljumine, rauged tunnid ajalehe ja külma kokteiliga, glamuur ja diskursus) unistanul, pool triiphoonet tomatit-paprikat täis ning vanaperemehelt saadud käsk esialgu KAKS korda nädalas kastmas käia. Eeh, magusvalus tomatiorjus. Meenuvad eelmise aasta pühapäevad, kui enne linna naasmist voolikutega ringi sahmisime ja, kõhuvoldid pilgeni higi täis, kuumas kasvuhoones tomateid kastsime.

No aga milline trenn, eks ole. Ja inimtool peab oma kandilisi kannikaid millalgi liigutama ka.

Lehtsalat kasvab nagu… uuh. Selle peale võikski spetsialiseeruda. Aga no kui tomat ja basiilik veel juurde … Peaks õige mozzarella kah mulda panema.

PS Avastasin roosidel lehetäid ja judisesin jubedusest. Naabri-Jaan, kes on muidu kena inimene, nimetas küll seda va ökovärki eputamiseks ja ütles, et tema sai ikka vanast heast mürgist kohemaid abi. Aga ma tahaks kuidagi leebemalt. Nüüd olengi end kurssi viinud looduslike lehetäipeletajatega. No loe ja imesta! Roheline seep, tubakaleotis, nõgesevesi, sinepipulbrileotis, küüslauguleotis, rabarbrileotis! See kõik on väga erutav!

Advertisements

15 kommentaari

Filed under Uncategorized

15 responses to “

 1. kai

  üsna teisest ooperist, aga no aiaga seotud – üht tohtrit kuulsin telekas rääkimas, kuidas nemad perega kasutavad rabarberilehti saunas istumisalustena. mõnusad jahedad ja jube suured lehed suurepärases kasutuses:-) proovitagu

 2. kodutriibik

  jajah, kindlasti toniseerib tuharaid ka :)

 3. siuu

  tubakaleotis
  mul on lapsepõlvemälestus sellest, kuidas igal suvel pidime priimasid või mis nad olid, katki tegema ja siis vanaema pani vett peale ja lasi seista. ja siis pritsis mingeid sitikaid ubade peal.
  väga öko

 4. Mina seisan igal kevadel jälle selle küsimuse ees et kas ja kui palju peenraid teha. Ühest küljest tahaks ju kõike kasvatada ja katsetada. Ja et oleks palju lilli ja ampleid. Teisest küljest võtab nende eest hoolitsemine enamuse vabast ajast ära ja siis ongi nii, et kui kõik on rohitud, kastetud ja niidetud pole aega enam lamamistoolis lebada ja kõike seda nautida. Õnneks ma pole see inimene, kes tahaks jubedalt päevitada või rannas käia, nii et põhimõtteliselt mulle meeldib kui ma saan midagi Teha. Aga vahel muutub see ikka kohustuseks… Ja võrkkiiges lugemise vastu või kuskil varjus kudumise vastu pole mul kõige vähematki.

 5. LuMi

  Eks iga omand on olemuselt orjus. Meie suvilasse murti töörahva pühade puhul sisse ja viidi ära petankikuulid ning vanamehe päevinäinud muruniitmistossud. Saime siis Maardu politseijaoskonnast pärast ära viidud varanduse tagasi. Kui kellelgi on kaduma läinud mootorsaag Peugeot 400W ning mustad dermatiinist märkmikukaaned, siis kätte saab sealtsamast. Jõudu meile, suvilaomanikele!

 6. See on lõks Triibik. Ole valvas :)

 7. Paula

  Tead, aiapoodides müüakse 1L käepärases pudelis täiesti taimset ja ökot VALMIS kahjuritõrjujat. Kõik ei pea nii raske olema.

 8. kas see öko on see Neko?

 9. Paula

  Eeee…mmmm…. pole aimugi. Selline sinise ja kollasega pudel ja sildil oli midagi rohelist. Sisaldas taimeekstrakte ja seepi? Nime ei mäleta. /häbeneb/

 10. missa häbened, sa oled väga informeeritud! ma lihtsalt olen seda nime kuulnud, aga mitte näinud :)

 11. lihtsalt et jõudu nende taimedega ja tere :) ja minu blog siis sulle ka..

 12. oo, lahe, aitäh! ja tervitusi tööandjale!

 13. Anu

  nii. lehetäide vasta võideld siiani rohelise seebi lahuse ja pritsipudeliga (aitab küll), aga täna räägiti, et nõgeseleotis pidada kõikse õigem asi olema. meil on neid ka roosidel ullupööra palju. igatsen. musu.

 14. Nõgeseleotisest saab ka (kui ikka hästi kaua leotada) virtsaveele samaväärsete omadustega leotist. Toimib siis väetisena ka.
  Mina ei mäleta , millal ma sain maal viimati raamatut lugeda või päevitada. No ei ole võimalik. Kusjuures peenraid nii väga palju ju polegi.

 15. AV

  Ja vat kui maainime oleks tehnikahuviline, siis ta kombineeriks paarist voolikuklambrist ja voolikujupist sellise ülemineku, mis taluks rõhku 10 atmosfääri ehk sada meetrit veesammast.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s