Kui Mirri poleks kutsutud Premia jäähalli oma endise lasteaiakaaslase sünnarile, ei teakski ma, et ma olen uisuprintsess! Parandus: vana lokomotiiv cum uisuprintsess, sest algus – võib vabalt öelda, et üle 25 aasta – läks harjumatu kriginaga ja ootamatu ebalusega. Miskipärast olin veendunud, et uisutamist pole võimalik ära unustada nagu rattasõitugi. Aga kui tädikene kargu sirgu sai, siis hakkas nagu looma ja ühe poognaproovimise ajal sai peff jääle kah sätitud. Rõdõnts.

Ma käisin ju maast-madalast uisutrennis. Talleksis. Pakun, et nelja-viieselt. Mäletan ainult, et kogu aeg oli pime talv ja õhtu ning uiske tuli jalga panna hokimeeste higi järele lehkavas riietusruumis. Ja kui need hokimehed trennist tulid, siis ma ausalt öeldes ikka kartsin seda maskiga väravavahti küll. Mäherdused jalakaitsed veel.

Mul on paar mustvalget hägust pilti ka mingist võistlusest, kus ma, keeleke suust väljas, usinalt uisutada vuhin. Mul oli roheline kootud müts ja ema õmmeldud rohelisest villasest trikotaažist uisukleit, roosad lilled alläärde tikitud. Ja roosad karupüksid, kui mu mälu mind ei peta.

Ma arvan, et ma teen endale jälle sellise kostüümi.

Või siis sellise. Aga siis tuleb tagajalad kah hankida. Mirrist veel asja pole, kuigi tema oli esimese korra kohta väga tubli. Tunniga kakerdasime lausa kaks ringi ümber jää. Ja siis tahtis ta juba põhimõtteliselt ilma abita seista ja tal oli seninägematu ilme peas, kui uisud isetahtsi teda võluvalt ringi keerasid. Ma arvan, et tal oli natuke selline nägu, kui ta sündis ja mu kõhu peal nutu kohe järele jättis ja uudistama hakkas. Aga täpselt ma ei tea, sest ma kahjuks tema nägu ei näinud :) Tarmo nägi ja rääkis.

Eile tuli kauaoodatud beebiuudis ühelt armsalt paarilt. Mõned kohe on nii toredad, et mõtled, et neid võiks kohe hästi-hästi mitu olla. Ja nüüd on neid siis pundi peale juba neli. Jee, jee, jee!

Advertisements

5 kommentaari

Filed under Uncategorized

5 responses to “

  1. kesse-misse??? beebiuudishimu pole patt…

  2. Kuule, miks ma su sissekandeid kommenteerida ei saa?

  3. kodutriibik

    heldus. aga näe, said ju …

  4. Ei, ma pidasin silmas uusi sissekandeid, mida keegi veel kommenteerinud ei ole. Vajutad “comments” nupule ja ei midagi. Et kas mina olen persona non grata või on midagi settingutes lahti?

  5. kodutriibik

    hm. uurin.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s