Esimene nädalavahetus maal. Mina üksi lastega, kes tormasid kella 11ni õhtul aias ringi. Pesin samal ajal nõusid kööginurgas, mis tundus juba nii oma, kuulasin nende kiljumist ja õhkasin õndsalikult. Kaks päeva ei mingit internetti, ei mingit telekat, raadiot, uudist, ei midagi.

Esimesed kaks ämbrit oma aia punast sõstart.

Esimene mahlategu.

Esimese pudeliga kohe vasak käsi ära põletatud. Parema käe pöial ja nimetissõrm on kah kangesti punased, no pole veel süsteemid selged, et pajakindaid vaja ja et ei maksa ikka kuuma metallkorki kahe näpu vahele krapsata. Aga no.

Esimesed üheksa liitrit omaenese punase sõstra mahla. Iga masinatäiega uhasin ikka suhkrut juurde, et väga hapu ei tuleks. Kurramuse ilusat värvi on.

Esimene enda istutatud roos. Mirr mangus Põltsamaa roosiaiast välja Rumba-nimelise punase-oranžikirju taimekese.

Oh kui hea väsimus. Kohe on kesköö, olen higist soolane, vanni. Külm vein kaasa.

PS Raamat “Eesti suvekodud” jõudis pärast – pakun, et – seitsmendat telefonikõnet, mille jooksul üritasin juba kurja häält teha, kah kohale.

Advertisements

5 kommentaari

Filed under Uncategorized

5 responses to “

 1. Tead, ma lugesin peale maakodu soetamist uuesti Tõde ja Õiguse esimest osa, ja nii palju oli tuttavat. Kuidas Andresele oli ka kõik esimest korda, kõik oli uus. Kuidas ta õnnelikult rassis ööni, sest see oli tema oma maa, tema oma kodu, tema oma soomülgas. Nagu armumine. Nii nagu Sinagi kirjutad. Kõik on esimest korda. Ja nii nagu inimestevahelise armumisega on ka sellega – armumine läheb üle armastuseks. Eufooria ja adrenaliin kaovad, jääb rahulolu ja õnnetunne. Ma ei tea, kuidas, aga see suvi ja Eestimaa loodus – need lihtsalt teevad inimese õnnelikuks ja rahulikuks. Ja väsimus füüsilisest tööst on parim!
  Mul on nii hea meel Su üle :)

 2. Seda postitust lugedes venis suu kõrvuni, selline tõeline maaidüll tuli silme ette :)

 3. Terje

  Super. Kui sa tahaksid sügisel veel oma lillepeenart vanaaegsete taimedega rikastada, siis anna märku. Siin on neid kuidagi eriti palju kasvanud vahepeal.

 4. krp

  Ilus :-)

  Muide, ujumiskohtadest suvekodu naabruses… et lisaks linnaplääsile käi(sid)vad suured inimesed ujumas endise leivakombinaadi juures, seal Parvei silla lähistel. Ja lapsukesed päästeameti tiigis. Ning teispool linna (Tartu mnt kandis) on ka pisike paisjärv – paraja jalutuskäigu ulatuses :-)

  Üldse, Põltsamaa on selline paras maakohake. Hea valik, kadestan!

 5. kodutriibik

  väga hea info, tänap.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s