Suured päikeseprillid tasakaalustavad laiu puusi. …

Suured päikeseprillid tasakaalustavad laiu puusi.
Miniseelikuid kandku vaid need, kelle kintsud kokku ei puutu.
Kui tahad, et keegi ei tuleks juttu tegema, vali paks romaan, mitte õbluke luulekogu.
Ära komplekteeri kogu rõivastust rahvuslikest esemetest.

Need ja teised sõbralikud suvesoovitused siit. Jah, ka bussireisile tuleb kõvasti lugemist kaasa võtta, mõistsin ma nüüd. Naeran alati Tarmo üle, kes tarib kaasa hunnikute viisi raamatuid, videoid ja plaate. Aga ise olin täiesti plindris, kui mu paks raamat Läti motellis ootamatult otsa sai. Säärane jõudlus tuli mulle täieliku üllatusena. Mulle, kes ma mai algusest juuni keskpaigani olin läbi lugenud üheainsa teose. Olin hommikustes pakkimistõmblustes “Siidi”, mis on hea ja õhuke, kotist välja jätnud. Nagu pärast selgus, põrandale vedelema.

Ja õhtul, Läti karupeemotelli lukssviidis (kaks tuba, vann, punasest siidist voodilinad, rõdu), tabas mind kättemaks väärtkirjanduse väärkohtlemise eest. Lugemisvara lõpp. Vigisesin õnnetult, lugesin ajalehed uuesti ja tähelepanelikumalt üle – ja viimaks, oh seda naeruväärsust, võtsin raamatu uuesti ette. Nüüd lubasin endale, et loen lõpuks lõpuni ühe pooleli jäänud raamatu. Milleks see suvi siis on, eks.

Suvi on muidugi veel pulmade pidamise aeg. Läti kubises valges korsettkleidis pruutidest, kes komberdasid oma tikk-kontsadega mööda lossivaremeid ringi, leekpunaseks värvitud peaga ämm sabas. Saab siis reedel Pärnus imet näha! Ma olen elus nii vähe pulmas käinud, peab vist ikka kabedamalt kõndima või? Piddoseelik ja platvormid ja. Puhas pesu kah igaks juhuks, nudge-nudge. Pluss kotitäis mähkmeid, kalavinskeid ja kuivi dressipükse käkkidele. Oh seda pulmaglamuuri küll.

Mul tekkis küsimus, et kuidas rohkem kui kolme lapsega pered reisivad. Kaubikuga või? Ausalt?

Advertisements

Lisa kommentaar

Filed under Uncategorized

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s