Emastaaži on mul juba küllalt, et peaks valvsaks m…

Emastaaži on mul juba küllalt, et peaks valvsaks muutuma, kui Mii surmvaikselt ja pikalt midagi nokitseb. Veelgi hullem – õe toas. Lähen mina siis vaatama, ja mis selgub, noor daam, kellele kommi siin majas veel ei lubata, on avastanud Mirri kapi küljest šokolaadist lepatriinud – ja need tasahilju lahti nokitsenud, paberist välja koorinud ja nahka pannud. Milline võidukas ilme: “Njämm-njämm!” No I betcha, et oli nämm. Ma ise söön kogu aeg salaja.

Kust, kurat, ta aru sai, et lepatriinu on tegelikult komm? Milline läbinägelikkus! Ai, kalliks läheb meile selle lapse pidamine. Mirr ei söö ju suurt midagi – no eilne kartulipuder viinerikastmega läks õnneks alla ilma, et keegi pidi lusikast söötma (juhtub ka nii, mamma söödab, Mirr ütleb selle peale, et emme, ära naera. Ja mina ütlen, et ei naera, nutta tahaks. Viieaastane!) Aga Miina nõudis juba kalamarjasaia ja lõhesaia ja kõrvitsaseemneid mu lemmiksepikult. Matilda kohvikus pistis lõhetarretisega koogi mul nina alt nahka. Kasvatan endale konkurenti, aiaiaiai.

Ma vahepeal mõtlesin endale uue nime. Türkiisik. Päris-Kiisik, kelle pärast me siin koledasti muretsesime, pääseb täna haiglast koju! Jee!

Aga lepatriinud tuleb taastada. Sahvris oli neid. Täna oleks oivaline päev jalutuskäiguks. Oleks.

Advertisements

4 kommentaari

Filed under Uncategorized

4 responses to “Emastaaži on mul juba küllalt, et peaks valvsaks m…

 1. oravake

  Väga nõme on alustada kommentaari sõnadega “Oo, ma tean, ma tean, kui tuttav see kõik on!” Aga tegelikult on ka. Meie viieaastane poiss deklareerib ka – õnneks küll aeg-ajalt, kuid siiski veel murettekitavalt tihti – et tema ei jõua süüa, kahvel on raske ja ta ei oska ja üleüldse… Siis ongi nii, et kui ma tahan, et ta natukenegi sööks, tuleb mul või mehel kahvel üle võtta.

 2. ema, isa ja leevike

  no aga siis olid vähemalt ökoloogilised lepatriinud.

 3. kai

  ja meile oli eile koju tulnud päris lepatriinu…ei tea kust nad tulevad sellisel ajal? suunasime ta lõpuks lillepotti…

 4. Anu

  MEIL ON KA NII!!!!
  5-aastane poiss, pidevalt nii väsinud, et ei jaksa kahvlit käes hoida, kui tahame, et natukenegi sööks, söödame… Neid toite, mida sööb isuga, saab ühe käe sõrmedel üles lugeda – pannkoogid, makaronid, praekartul, makaronisalat.
  Mul on väga hea meel, et me pole ainukesed, ausõna!:)

Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s